جدیدترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی را می شناسید؟!

با تجهیزات جدید آشپزخانه کارها راحت تر و سریع تر انجام می شود. در نظر داشتن این تجهیزات موارد کامل بهداشتی را نیز در محیط های آشپزخانه صنعتی فراهم خواهد کرد زیرا انسان دخالت زیادی در انجام امور نخواهد داشت.

تجهیزات حرفه ای برای آشپزخانه صنعتی با مدل ها، کیفیت و دوام مختلف تولید شده اند، تجهیزاتی که از آماده سازی مواد اولیه غذا تا شستن ظروف را شامل می شود.

بنابراین در ادامه با جدیدترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی آشنا خواهید شد که براساس آن خرید مناسبی برای مکان مورد نظر خود دارید.

خرید تجهیزات برای آشپزخانه صنعتی شامل چه مواردی می شود؟

کارخانه های تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی از ایده طراحی محصول تا تولید آن عوامل مختلفی را با توجه به نیاز مشتری در نظر می گیرند.

محصولات تولید شده آشپزخانه صنعتی باید با در نظر گرفتن موارد مختلف مانند سرعت عملکرد، ایمنی، بهداشت، جنس آنها وغیره توسط مشتری خریداری شود.

برای خرید این تجهیزات باید هزینه به صرفه و مرغوبیت محصول را نیز در نظر داشت. افراد با توجه به تجربه و سابقه شرکت مورد نظر خرید مناسبی برای کالای با کیفیت خود دارند. از طرفی خریداران برای جلوگیری از هزینه های تعمیر، سرویس و نگهداری تجهیزات بدون در نظر داشتن هزینه بالا، اجناس باکیفیت را انتخاب می کنند.

در این صورت پس از استفاده طولانی مدت محصول خریداری شده برای آشپزخانه صنعتی خود اطمینان بیشتری نسبت به کارکرد آن خواهید داشت.

معمولا تجهیزات آشپزخانه صنعتی به صورت نیمه اتوماتیک یا تمام توماتیک تولید می شود. مشتری با خرید هر کدام از نیروی انسانی کمتری در محیط آشپزخانه خود استفاده می کند.

دستگاه آماده سازی مواد اولیه

از مهمترین تجهیزات مربوط به آشپزخانه صنعتی، آماده سازی مواد اولیه در آشپزخانه است. قبل از پختن غذا باید مواد اولیه را در سریع ترین زمان و به راحتی آماده کرد.

دستگاه آماده سازی این نوع آشپزخانه ها شامل خرد کن صنعتی، کباب زن، دستگاه پوست کن، ترموس، خلال کن سیب زمینی وغیره است. مواد اولیه ای مانند برنج، گوشت، مرغ نیز از طریق این دستگاه ها آماده پخت و پز خواهد شد.

دستگاه پخت و پز

دستگاه پخت و پز در آشپزخانه های صنعتی از مهمترین تجهیزات هستند. از مهمترین دستگاه های پخت و پز به مواردی مانند دیگ های پخت برنج، دیگ های صنعتی خورشت، کباب پز، دستگاه جوجه گردان، اجاق گازهای صنعتی، دستگاه گریل، پیتزا پز و دستگاه بخار پز اشاره می شود.

دستگاه گرم خانه خشک و مرطوب نیز از دستگاه های مهم در آشپزخانه صنعتی است. هر کدام از این دستگاه ها و تجهیزات با توجه به نیاز مشتری انواع و کارایی های متفاوتی دارند.

دستگاه سرو غذا

دستگاه سرو غذا به عنوان تجهیزات سالن پذیرایی رستوران ها استفاده می شود. این دستگاه باید از جنس استیل باشند زیرا استیل ضد زنگ است و به دلیل شستشوی مداوم آسیب نمی بیند.

دستگاه سرو غذا با جنس استیل به راحتی تمیز می شود. به دلیل اینکه این دستگاه در سالن های پذیرایی استفاده می شود، ظاهر شکیل آن از دید مشتری بسیار مهم است. بنابراین علاوه بر ظاهر شیک این دستگاه باید کیفیت و جنس آن نیز در نظر گرفته شود.

دستگاه شستشوی ظروف

دستگاه شستشوی ظروف از کاربردی ترین تجهیزات در یک آشپزخانه صنعتی است. از جمله دستگاه شستشوی آشپزخانه صنعتی به سینک ظرفشویی و ماشین ظرفشویی اشاره می شود.

این دستگاه برای شستشو ظروف از محفظه های گرما و حرارت برخوردار است، پس با در نظر داشتن تعداد ظروف و کثیفی آن میزان حرارت، گرمای آب و آب ورودی دستگاه تنظیم می شود.

دستگاه های برودتی

دستگاه های برودتی در آشپزخانه صنعتی برای منجمد کردن مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. از مهترین و کاربردی ترین این دستگاه به یخچال، آب سرد کن، یخ ساز و فریزر صنعتی اشاره می شود.

با قرار دادن مواد غذایی در دستگاه های برودتی باعث افزایش طول عمر و جلوگیری از فاسد شدن آنها خواهید شد.

دستگاه حمل و نقل در آشپزخانه صنعتی

دستگاه حمل و نقل در آشپزخانه برای جابجایی مواد غذایی و سرو غذا در سالن پذیرایی استفاده می شود. بنابراین این دستگاه ها باید از مقاوت بالا، ظاهر شیک و زیبا برخوردار باشند.

جابجایی محصولات غذایی در آشپزخانه مانند کیسه های برنج، مرغ و گوشت است که دستگاه برای حمل آنها و تحمل وزن مقاومت بالایی خواهد داشت.

اما در قسمت سالن پذیرایی برای سرو غذا مشتری این دستگاه ها باید از ظاهری زیبا متناسب با دکوراسیون برخوردار باشند و مرتب تمیز شوند که مورد توجه و جذب مشتری قرار گیرد.

خرید با کیفیتی خواهید داشت!

افراد زیادی تمایل دارند که خدماتی در زمینه غذا و نوشیدنی را به مردم ارائه دهند، اما مهمترین نگرانی و دغدغه آنها داشتن تجهیزات و دستگاه های صنعتی با امکانات حرفه ای است.

آنها با داشتن این تجهیزات، خدمات سریع تر و با کیفیت تری را به مشتریان خود ارائه خواهند داد. قبل از خرید باید تمام ویژگی ها و کاربرد دستگاه ها را به طور کامل بررسی کرد که دستگاه مناسب و با کیفیتی را انتخاب و خریداری کنید.

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *