اهمیت تغذیه برای انسان

غذا خوردن یکی از نیازهای ذاتی و دائمی هر فرد است و مهمترین عامل بقای زندگی و طول عمر محسوب می شود . هر موجود زنده جهت حفظ حیات خود برای بدست آوردن غذا تلاش می کند . برای انسان تغذیه و انتخاب غذا بیش از هر موجود زنده ای اهمیت پیدا می کند ، چرا که تغذیه صحیح پدیده رشد را برای او فراهم می سازد و موجب سلامت جسم و روان او خواهد شد. در عین حال غذا موجب تامین انرژی برای بدن شده و حفظ سلامتی بافتها و بهبود عملکرد ارگانهای مختلف بدن را باعث می شود .

تغذیه ای که بر اساس اصول علمی و با در نظر گرفتن کلیه نیازهای بدن تنظیم شده باشد موجب تامین سلامت انسان می شود و در صورتی که به غیر از این عمل شود موجب اختلال در عملکرد کل سیستمهای بدن شده و باعث از دست رفتن قوای جسمی و روانی در انسان خواهد شد . رعایت برنامه غذایی خوب و متعادل می تواند طول عمر انسان را افزایش دهد و بر شادابی فرد نیز تاثیر گذار باشد.

امروزه، تغذیه بیش از هر زمان دیگری در زندگی اهمیت پیدا كرده است، زیرا مطالعات نشان داده‌اند كه عامل بسیاری از مرگ و میرها و بیماری‌های مختلف از جمله بیماری‌های قلبی، عروقی، سرطان‌ها، دیابت و… ریشه در تغذیة فرد دارد. با توجه به این كه در حال حاضر تكنولوژی و زندگی ماشینی روزبه‌روز در حال پیشرفت است، فعالیت فیزیكی كم‌تر شده و پیامد آن چاقی و اضافه‌وزن است، كه خود منشاء بسیاری از مشكلات جسمی است.

انواع روشهای پخت غذا در آشپزخانه های صنعتی

پلان چیدمان آشپزخانه

طراحی آشپزخانه صنعتی ،پلان چیدمان آشپزخانه صنعتی ،اصول چیدمان آشپزخانه صنعتی ، استاندارد طراحی آشپزخانه صنعتی،تاسیسات آشپزخانه صنعتی ،مشاوره آشپزخانه صنعتی ، طراحی آشپزخانه ایرانی ، طراحی فست فود ،طراحی آشپزخانه فرنگی