هود استیل صنعتی تابان استیل

هود استیل صنعتی تابان استیل

کارایی بالای هود در آشپزخانه‌ها را نمی توان انکارکرد. مخصوصا آشپزخانه های صنعتی که به دلیل طبخ غذا در حجم زیاد ,نیاز به تهویه و هود مناسب دارند. مهم ترین کار هود استیل صنعتی این است که بو, دود و بخار موجود را خارج و رطوبت محیط را معتدل می کند. به بیان دیگر هود وظیفه دارد گاز, رطوبت و چربی تولید شده در آشپزخانه را به بیرون منتقل کند تا هوای مطبوع تری ایجاد شود.

دیگر مزیت خوب هود این است که باعث می شود چربی و رطوبت ناشی از طبخ غذا, روی دیوارها و سقف آشپزخانه ننشیند و برای مدت بیشتری تمیز بماند.

جالب است بدانید که اگر هوای آشپزخانه ها با استفاده از هود تمیز نشود, محل خوبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها خواهد بود و این برای سلامتی کارکنان ضرر دارد.

چند نوع هود داریم؟

هودهای موجود در بازار را می توان در دو نوع “هودهای خروجی هوا” و “هودهای تصفیه کننده” تقسیم کرد.

مکانیسم هودهای تصفیه کننده این گونه است که هوا را دریافت می کنند, آلاینده ها و گرد و غبار آن را از طریق فیلترهای تعبیه شده در آنها جذب می کنند و سپس هوای تصفیه شده را خارج می کنند. اما هودهای دارای خروجی, هوای دریافت شده را از طریق کانال هایی که دارند به محیط بیرون منتقل می کنند.

هود استیل صنعتی

هود استیل صنعتی
هود استیل صنعتی

هودهای صنعتی را می توان به عنوان ضروری ترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی نام برد که وظیفه‌ی تهویه و تعدیل رطوبت آشپزخانه را بر عهده دارند.

هودهای صنعتی در مدل ها و ابعاد مختلفی طراحی و تولید می شوند و مکانیسم کاری آنها با هودهای خانگی تفاوتی ندارد. تنها فرق این هودها با انواع خانگی در قدرت مکش بیشتر, طراحی ظاهری ساده تر و مصرف انرژی بیشتر است.

ویژگی های هود استیل صنعتی

هودهای صنعتی را معمولا از جنس استیل می سازند. دلیل این موضوع مقاومت بالای استیل, ضد خش و ضد لک بودن آن و البته قابلیت شستشو و تمیز کردن آسان آن است.

از دیگر ویژگی های هودهای صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • شاسی این هودها از پروفایل آهنی یا استیل ساخته می شود
  • در دو نوع فیلتردار و بدون فیلتر تولید می شوند
  • امکان سفارش در ابعاد و سایزهای مختلف وجود دارد

انواع هودهای صنعتی

هودهای صنعتی متناسب با محیطی که قرار است از آن ها استفاده شود, دارای طراحی های متفاوتی هستند. از جمله؛

1. هود مرکزی

این هودها به سقف آشپزخانه نصب می شوند و در دو مدل فیلتردار و بدون فیلتر تولید می شوند. نوع فیلتردار این هودها قابلیت جذب ذرات روغن را دارد.

 

هود مرکزی
هود مرکزی

2. هود دیواری

این دستگاه قابل نصب بر روی دیوار است از این رو به این نام معروف می باشد. هودهای دیواری دارای دو نوع فیلتردار و بدون فیلتر هستند. فیلتر این نوع هودها معمولا از جنس آلومینیوم است که قابلیت شستشو دارد. این فیلترها می توانند به خوبی ذرات روغن را جذب کنند.

3. هود ساده

در رستوران ها و کبابی ها بیشتر از هودهای ساده استفاده می شود. این هودها معمولا فیلتر ندارند و فقط بو و حرارت را به بیرون منتقل می کنند.

4. هود چربی گیر

هود استیل صنعتی تابان استیل
هود استیل صنعتی تابان استیل

 

تفاوت این هودها با سایر هودهای معرفی شده در فیلتر قوی آنهاست. فیلتر این هودها با جذب ذرات چربی, آنها را به بیرون منتقل می کند. از این هودها بیشتر در فست فودی‌ها استفاده می شود از این رو به (هود فست فودی) نیز معروف اند.

 

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *