آشنایی با انواع یخچال استیل صنعتی

آشنایی با انواع یخچال استیل صنعتی

از یخچال ها برای نگهداری مواد غذایی فاسد شدنی استفاده می شود. انواع یخچال استیل صنعتی نیز همین کاربرد را دارند اما دارای ابعاد و ویژگی های متفاوتی هستند که در این مقاله قصد داریم به آنها بپردازیم.

کاربردهای یخچال استیل صنعتی

از فریزر و یخچال استیل صنعتی در سوپرمارکت ها, رستوران ها, کافی شاپ ها, هتل ها و … استفاده می شود. امروزه با توجه به نیاز بخش های مختلف انواع متفاوتی از یخچال ها و فریزرهای صنعتی تولید شده است که قبل از اقدام برای خرید لازم است تا در مورد خصوصیات و ویژگی های هر کدام اطلاعاتی کسب کنید.

  • یخچال های استیل صنعتی در مقایسه با یخچال های خانگی مصرف انرژی بیشتری دارند اما برای رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی بسیار به صرفه هستند.
  • از آنجایی که این یخچال های صنعتی, گرما را به محیط بیرون منتقل می کنند پس لازم است متناسب با محیط مورد نظر انتخاب شوند.

انواع یخچال استیل

یخچال های صنعتی را در حالت کلی می توان به دو نوع ایستاده (عمودی) و کابینتی (صندوقی) دسته بندی کرد.

یخچال های ایستاده یا عمودی در ارتفاع ها و سایزهای مختلف تولید می شوند و بر اساس نیاز دارای مدل های تک درب, دو درب یا سه درب هستند. درب های یخچال های صنعتی میتوانند از دو جنس شیشه یا فولاد ضد زنگ و استیل باشند. البته جنس فولاد ضد زنگ دارای طول عمر بیشتری است.

انواع یخچال استیل
انواع یخچال استیل

یخچال های کابینتی مناسب محیط هایی هستند که هم به یخچال نیاز است و همه به کابینت. برخی مدل های این یخچال ها دارای کشو هستند که این کار را برای محیط هایی که با کمبود فضا مواجه اند راحت تر می کند. این نوع یخچال ها نیز دارای درب های شیشه ای و استیل هستند که متناسب با نیاز می توان یکی از آنها را انتخاب کرد.

انواع یخچال صنعتی
انواع یخچال صنعتی

 

قیمت یخچال های صنعتی چگونه تعیین می شود؟

برای تعیین قیمت نهایی یخچال های صنعتی عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند که در ادامه به چند مورد آن اشاره می کنیم؛

  1. اولین نکته متریال استفاده شده در این یخچال ها می باشد. برای مثال مهم است استیلی که برای تولید یخچال استیل صنعتی به کار رفته است چه کیفیت و ضخامتی دارد.
  2. نوع یخچال و ظرفیت آن نیز در قیمت نهایی بسیار تعیین کننده است.
  3. نحوه‌ی طراحی و ساخت نیز بسیار مهم است. مثلا نوع ساخت سیستم های برودتی استفاده شده در یخچال های کبابی متفاوت از یخچال های صنعتی فروشگاهی است.
  4. این نکته را در نظر بگیرید که یخچالی که طراحی اصولی و خوبی نداشته باشد در حین استفاده دچار مشکلاتی از قبیل مصرف انرژی بالا, ایجاد برفک, کارایی پایین و … خواهد شد.

تابان استیل با استفاده از تکنولوژی روز دنیا یخچال هایی را طراحی و تولید می کند که بالاترین کیفیت و کمترین میزان مصرف انرژی را دارند.

 

برای مشاهده سایر یخچال های تولید شده در تابان استیل نگاهی به تجهیزات سرمایشی تابان استیل بیندازید.

 

چند نکته برای خرید یخچال استیل صنعتی

خرید یخچال استیل صنعتی
خرید یخچال استیل صنعتی

 

در هنگام خرید یخچال های صنعتی باید در سه مورد دقت داشته باشید؛

ابعاد

دقت کنید که یخچال های صنعتی موجود در بازار در سایزهای متفاوتی وجود دارند و شما باید با توجه به نیاز خود ابعاد مناسب را انتخاب کنید.

برچسب مصرف انرژی

میزان مصرف انرژی دستگاه های برقی را می توان با استفاده از برچسب های آنها تعیین کرد. پس یخچالی را انتخاب کنید که کمترین مصرف انرژی و بالاترین میزان بازدهی را داشته باشد.

کمپرسور

هر چه قدرت کمپرسور یک یخچال صنعتی بیشتر باشد, طول عمر و میزان کارایی آن نیز بیشتر خواهد بود.

 

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *