6 نکته در خرید تجهیزات رستوران

اگر قصد راه اندازی رستوران، آشپزخانه، یا کترینگ را دارید، باید در مورد هزینه هایی که لازم است انجام دهید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. مسلماً اولین کاری که شما انجام می‌دهید، از جمله هزینه های بنیادی برای این منظو رمیتوان به هزینه محل، هزینه دکوراسیون، هزینه میز و صندلی، و هزینه مربوط به خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران نام برد. این مقاله سعی دارد مهم ترین مسائل در خرید تجیهزات برای آشپزخانه صنعتی یا فست فود را یادآوری نماید.

 

نکات مهم در خرید تجهیزات رستوران

 1. معیارهای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی را مرور کنید.
  آشپزخانه یک رستوران، معمولاً در دید مشتریان نیست و به غیر از کارمندان خود رستوران و گاهی هم ماموران بهداشت، کسی آن را نمی بیند. همیشه باید این سوال را بپرسید که این وسیله چه قدر اهمیت و کاربرد دارد؟ ایمنی، کارایی، سهولت استفاده و ویژگی های بهداشتی (ضد زنگ بودن، سهولت پاکیزه سازی و روغن زدایی و…) در اولویت معیار های خرید تجهیزات شما قرار دارند.
 2. فضای آشپزخانه تان را در نظر بگیرید
  در خرید تجیهزات مساحت آشپزخانه و شکل هندسی آن باید در نظر گرفته شود. همچنین اگر آشپزخانه ای شلوغ و به هم ریخته دارید، در ابتدا باید فکری به حال نظم دادن به آن بکنید و فضای خالی برای وسیله یا تجهیزات جدید باز کنید. منظم بودن یک آشپزخانه، بازدهی کارکنان شما را افزایش خواهد داد. (به زودی مقاله ای با موضوع بهره مندی از اصول 5s در آشپزخانه صنعتی در وب سایت گارد استیل قرار خواهیم داد تا با روش های جهانی نظم در آشپزخانه صنعتی بیشتر آشنا شوید.). تجهیزات آشپزخانه در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف وجود دارند. شرکت‌های تولید کننده لوازم آشپزخانه، قابلیت ساخت سفارشی را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهند. می‌توانید خرید تجهیزات و طراحی آشپرخانه را به جای واسطه به یک کارخانه بسپارید.
 3. مطمئن شوید وسیله ای که می‌خرید مصرف صنعتی دارد نه خانگی
  این مسئله ممکن است در مورد اکثر تجهیزات آشپزخانه مصداق داشته باشد. خرید تجهیزات کوچک، اگر چه در ابتدا ممکن است به صرفه تر باشند، اما بعید به نظر می‌رسد که کارآیی یک دستگاه صنعتی را داشته باشند. تجهیزاتی که خریداری می‌کنید باید توان استفاده روزانه را داشته باشند. به عنوان مثال برخی افراد برای صرفه جویی در خرید سرخ کن به جای دستگاه تمام استیل سرخ کن صنعتی، سرخ کن خانگی تهیه می نمایند و متحمل هزینه های تعمیر و عدم توانمندی روغن زدایی به صورت مناسب می شوند.
 4. از کسی کمک بخواهید
  قطعاً یکی از ایده‌هایی که می‌توان هنگام خرید تجهیزات رستوران اجرا کرد، همراه کردن کسی است که در حال حاضر آشپزخانه دارد یا قبلاً داشته است. استفاده از تجربیات دیگران، کمک بسیار موثر و مطمئنی است که می‌توانید داشته باشید. به این فکر کنید که قرار است هزینه بالایی برای خرید تجهیزات داشته باشید و حتی یک ایده می‌تواند سود زیادی در دراز مدت نصیب شما بکند.
 5. تا جایی که می‌توانید محصول را بررسی کنید
  حتی اگر به اندازه کافی به فروشنده خود اطمینان دارید، سعی کنید برای اطمینان خاطر خودتان هم که شده، یک بار عملکرد دستگاه را بررسی کنید. نوع عملکرد دستگاه، شیوه تمیز کردن قطعات مختلف، نوع استفاده، و کارکرد تمام دکمه‌ها، بخش‌ها و اجزای آن را بررسی کنید. مهم ترین نکته این است که دستگاه همان طور که شما تصورش را دارید عمل کند. همچنین در هنگام خرید از شرایط احتمالی که فروشنده مشکلات محصول را شامل گارانتی نخواهد کرد مطلع شوید و در آخر اینکه اگر می خواهید دسترسی سریعتر به تکنسین های ساخت داشته باشید از یک کارخانه خرید کنید.
 6. روی خرید یخچال و تجهیزات پخت و پز سرمایه گذاری کنید.
  برای خرید یخچال و تجهیزات پخت و پز صنعتی باکیفیت، بیشتر هزینه کنید تا گرفتار هزینه های ناشی از تعمیر و نگهداری نشوید.
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *